مشاوره حقوقی تلفنی

پرداخت حقوق در ایام مرخصی استعلاجی به چه صورت است؟

مرخصی استعلاجی

پرداخت غرامت دستمزد یا همان حقوق مرخصی استعلاجی برعهده کار فرما نیست و بر عهده سازمان تامین اجتماعی می باشد . مگر این که کار فرما خودش داوطلبانه مبلغی را برای رکمک به کارکنان وکارگران خود پرداخت نماید و این مبلغ فقط به بیمه شدگانی پرداخت می شود که بر اثر حوادث یا بیماری و به صورت موقت قادر به کار نباشد و سازمان تامین اجتماعی مبلغی را به عنوان غرامت با توجه به وجود شرایط ذیل پرداخت خواهد کرد :

1 – در ایام بیماری مشغول کار نباشد . 2 – رابطه ی کار و کار فرما قبل از بیماری وجود داشته باشد . 3- در ایام بیماری مزد یا حقوقی دریافت نکرده باشد ، استعفاء نداده باشد ، و اخراج نشده باشد . 5 – مدت استراحت بیمه شده به تائید پزشک معالج یا شورای پزشکی سازمان تامین اجتماعی رسیده باشد .

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در مورد مسائل کار و کارگری و کارفرما اینجا کلیک کنید

 

مشاوره حقوقی تلفنی - اسداله صداقت
درباره نویسنده

اسداله صداقتوکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی قوه قضائیه و مدیر عامل موسسه حقوقی عدالت گستران صداقت به شماره پروانه وکالت 1017 ، دارای 35 سال سابقه در حوزه های مختلف حقوقی و اعم از طلاق ، مهریه ، نفقه ، حضانت فرزند، سفته ، چک ، کار و کارگر ، تامین اجتماعی ، مسائل ثبتی ، انتقال اسناد ، کلاهبرداری ، زمین ، جعل ، پلیس فتا ،تلگرام و فضای مجازی می باشد.

جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی کلیک کنید
ارسال دیدگاه خود:
  • نظر خود را فارسی بنویسید.

  • نظرات خلاف قانون و با مضامین توهین، تهمت و ناسزا به مقامات ایران و ادیان و ... حذف می‏شوند.

مرخصی
  • 1396/03/13 شنبه
1- مرخصی استحقاقی (ماده 64 قانون کار) 2- مرخصی جهت ادای حج واجب (ماده 67 قانون کار) فقط یکبار 3- مرخصی ساعتی 4- مرخصی بدون حقوق (ماده 72 قانون کار) 5- مرخصی ضروری- که مربوط به حوادث و اتفاقات خاصی
بیماری
  • 1396/03/10 چهارشنبه
1- کارگردر ابتدای کار ، گواهی پزشکی خود را به شعبه ی تامین اجتماعی حوزه محل کار خود تحویل می دهد . 2- تائید گواهی پزشکی بر اساس مدت زمان استراحت بیمه شده توسط مراجع مربوطه .لازم به توضیح است که چنان
کارگر
  • 1396/03/04 پنجشنبه
  اگر کارگری در روز جمعه در محل کار خود حاضر و مشغول کار شود در مقابل این که از تعطیلی روز جمعه استفاده نکرده است کار فرما باید علاوه بر مزد ، 40 درصد اضافه بر مزد به کارگر پرداخت نماید . در ما

مشاوره حقوقی