مشاوره حقوقی تلفنی

منفور بودن طلاق در اسلام

طلاق

 

از نظر اسلام پیوند زناشویی امر مقدسی شمرده می شود. و این پیوند بین زن و مرد مایه آرامش روح و جسم و تکوین در جهت رشد و اعتلای کرامت انسان ها تعریف شده است و در قرآن آیات فراوانی در جهت تشویق و ترغیب به ازدواج آمده است و پیامبر اسلام نیز به انجام این امر پسندیده تأکید فراوانی کرده است، همانقدر که اسلام درخصوص امر ازدواج تأکید فراوان کرده است، به همان مقدار امر طلاق را مذموم و ناپسند برشمرده است و برای عدم انجام آن سفارش نموده و در کلمات شارع مقدس به عنوان مقبوض ترین حلال ها و امری که مورد خشم و غضب قرار گرفته، یاد می کند.

طلاق از نظر اسلام عملی ناپسند است، تا حدی که آنرا زشت ترین مباح « ابقض الحلال» خوانده است. امام صادق (ع) فرموده است:

«هیچ چیز از آنچه خداوند آنرا حلال قرار داده است نزد او منفورتر و ناپسندتر نیست». و در کلامی دیگر فرموده اند:

«در اسلام هیچ چیز نزد خداوند منفور و نکوهیده تر از خانه ای نیست که با جدایی و طلاق خراب شود. خداوند از کسانی که به طلاق روی می آورند بیزار است و هنگامی که طلاق انجام می شود عرش خداوند به لرزه در می آید».

مشاوره حقوقی تلفنی - اسداله صداقت
درباره نویسنده

اسداله صداقت وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی قوه قضائیه و مدیر عامل موسسه حقوقی عدالت گستران صداقت به شماره پروانه وکالت 1017 ، دارای 35 سال سابقه در حوزه های مختلف حقوقی اعم از خانواده، حوزه چک، سفته، کار و کارگر، تامین اجتماعی، اموال منقول و غیر منقول(ملکی)، کیفری، فضای مجازی و دیوان عدالت اداری می باشد.

جهت دریافت مشاوره حقوقی کلیک کنید
ارسال دیدگاه خود:
  • نظر خود را فارسی بنویسید.

  • نظرات خلاف قانون و با مضامین توهین، تهمت و ناسزا به مقامات ایران و ادیان و ... حذف می‏شوند.

طلاق توافقی
در صورت بروز اختلاف بین زوج و زوجه و عدم امکان ادامه زندگی مشترک و اراده آنها جهت جدایی از یکدیگر چنانچه هر دو درخصوص مسائل حاشیه ­ای اختلافی نداشته و اراده آن ها جهت جدایی از یکدیگر قطعی بود

مشاوره حقوقی