مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره ی حقوقی تلفنی توسط وکیل

عقل سلیم حکم می­کند که قبل از اقدام به هر کاری اعم از معاملات، ازدواج، طلاق، تجارت،صدور چک و یا سفته، طرح دعوا یا دفاع از دعاوی مطروحه در مراجع قضایی ابتدا با اشخاصی که در آن زمینه تخصص و تجربه دارند مشاوره کرده و سپس اقدام به انجام امورات فوق نموده. اما باید توجه داشت که انجام مشاوره فقط مختص به زمانی نیست که اتفاقی افتاده باشد بلکه ممکن است قبل از وقوع اتفاق و حادثه نیز با انجام مشاوره با متخصص از ایجاد خسارت چه مادی و چه معنوی جلوگیری کرد. ممکن است مشکلی برای ما حادث شده باشد، و نیاز مبرم به کسب مشاوره در خصوص حل مشکل خود داشته باشیم و فرصت کافی نیز جهت مراجعه­ی حضوری به مشاور متخصص نداشته باشیم؛ حال چه باید بکنیم؟

از جمله مباحثی که در حال حاضر مورد توجه قرار گرفته است نیاز مردم به اطلاع از حقوق شهروندی و اطلاع از قوانین و کاربرد آن در حل مشکلات می­باشد که این آگاهی می­تواند از طریق استفاده از تخصص و تجربیات وکلای دادگستری رسمی  با مدرک قانونی صورت گیرد. این ارائه خدمت توسط وکلای رسمی دادگستری به 3 صورت انجام می­شود:

1) مراجعه حضوری به دفاتر وکلا؛

2) اخذ مشاوره حقوقی به صورت اینترنتی توسط وکیل؛

3) اخذ مشاوره حقوقی به صورت تلفنی توسط وکیل.

در مراجعه حضوری با توجه به مشکلات رفت و آمد در سطح شهر قطعاً باید وقت زیادی را صرف این امر کرد و استفاده از مشاوره حقوقی به صورت اینترنتی نیز مشکلات و محدودیت­هایی وجود دارد ولیکن استفاده از مشاوره حقوقی به صورت تلفنی ساده­ ترین و کم­ هزینه­ ترین راه حل استفاده از تخصص و راهنمایی­ های یک وکیل دادگستری می­ باشد اما با توجه به نیاز مردم و استقبال و استفاده از راهکار مشاوره­ ی حقوقی تلفنی عده ­ای بدون داشتن اطلاعات تخصصی حقوقی و قوانین از باب کلاهبرداری و با فریب مردم و اخذ مبلغی اقدام به ارائه ­ی خدمات به اصطلاح حقوقی تحت عنوان مشاوره حقوقی کرده و نه تنها کمکی به آن­ها نکرده بلکه با راهنمایی غلط باعث سرگردانی و وارد خسارت مادی و معنوی غیرقابل جبران گردند، بنابراین در هنگام استفاده از مشاورین حقوقی به صورت تلفنی لازم است چند نکته مورد توجه قرار گیرد:

تحت تاثیر تبلیغات مختلف که از طریق اینترنت و یا پخش تراکت و آگهی در خیابان­ها صورت می ­گیرد نباشیم، البته ­ی همه ­ی این تبلیغات نیز فریب­کارانه نیست.

در هنگام استفاده از مشاور حقوقی مطمئن شویم که مشاوره خود را از زبان وکیل رسمی دادگستری می­ شنویم.

مسائل حقوقی همانند رشته­ ی پزشکی، دارای شاخه ­های مختلف و متعددی می ­باشد و هیچ وکیلی نمی­تواند ادعا کند که در تمام زمینه­ های حقوقی تبحر و تجربه­ دارد یک وکیل دادگستری با تجربه نهایتاً به چند شاخه از مسائل حقوقی اشراف خواهد داشت.

بنابراین سعی کنید اولا، با توجه به نیاز در خصوص مشکل خود با وکیلی که در این زمینه اطلاعات دارد مراجعه داشته باشید؛ ثانیاً، چنان­چه به ­واسطه­ ی موقعیت اجتماعی خود جهت انجام امورات اعم از معاملات و غیره نیازمند وکیل دادگستری هستید با یک وکیل رسمی دادگستری مورد اعتماد خود به عنوان مشاور حقوقی و وکیل دائمی خود و خانواده ارتباط برقرار کرده و از وی استفاده نمائید. در این صورت در تمامی موارد فوق علاوه ­بر استفاده ­ی بهینه از وقت و زمان خود بدون استرس و نگرانی، کارهای خود را توسط وکیل انجام دهید.

 

شما می توانید جهت دریافت یک مشاوره حقوقی تلفنی مطمئن اینجا کلیک کنید

مشاوره حقوقی تلفنی - اسداله صداقت
درباره نویسنده

اسداله صداقت وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی قوه قضائیه و مدیر عامل موسسه حقوقی عدالت گستران صداقت به شماره پروانه وکالت 1017 ، دارای 35 سال سابقه در حوزه های مختلف حقوقی اعم از خانواده، حوزه چک، سفته، کار و کارگر، تامین اجتماعی، اموال منقول و غیر منقول(ملکی)، کیفری، فضای مجازی و دیوان عدالت اداری می باشد.

جهت دریافت مشاوره حقوقی کلیک کنید
ارسال دیدگاه خود:
  • نظر خود را فارسی بنویسید.

  • نظرات خلاف قانون و با مضامین توهین، تهمت و ناسزا به مقامات ایران و ادیان و ... حذف می‏شوند.

اجاره
طبق تعریف قانون مدنی در ماده 466 اجاره عبارت است از: «اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع معین مستاجره می‌شود. اجاره دهنده موجر و اجاره کننده را مستاجر و مورد اجاره را عین مستاج

مشاوره حقوقی