مشاوره حقوقی تلفنی

آیا بیمه ی بیکاری به کارگرانی که در کارهایی که ماهیت غیر دائم دارد فعالیت دارند ، تعلق می گیرد ؟

کارگر

با توجه به بند 1 نظام نامه مشترک شماره 118739 – 1 / 12 / 84 بین سازمان تامین اجتماعی و اداره ی کار و امور اجتماعی کارگرانی که در کار های با ماهیت غیر دائم مانند پروژه ها و فعالیت های عمرانی و نظایر آن مشغول کار هستند و در پایان کار و یا اتمام بخشی از کار به عنوان عدم نیاز بیکار می شوند مشمول بیمه بیکاری نخواهند بود .

مشاوره حقوقی تلفنی - اسداله صداقت
درباره نویسنده

اسداله صداقت وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی قوه قضائیه و مدیر عامل موسسه حقوقی عدالت گستران صداقت به شماره پروانه وکالت 1017 ، دارای 35 سال سابقه در حوزه های مختلف حقوقی اعم از خانواده، حوزه چک، سفته، کار و کارگر، تامین اجتماعی، اموال منقول و غیر منقول(ملکی)، کیفری، فضای مجازی و دیوان عدالت اداری می باشد.

جهت دریافت مشاوره حقوقی کلیک کنید
ارسال دیدگاه خود:
  • نظر خود را فارسی بنویسید.

  • نظرات خلاف قانون و با مضامین توهین، تهمت و ناسزا به مقامات ایران و ادیان و ... حذف می‏شوند.

مشاغل سخت و زیان آور
  با توجه به ماده 4 آیین نامه اجرایی کارهای سخت و زیان آور کارفرمایان مکلفند شاغلین در کار های سخت و زیان آور را حداقل سالی یک بار به منظور آگاهی از روند سلامتی و تشخیص بهنگام بیماری و پیشگیری ا
تامین اجتماعی
پس از تصویب اولین قانون استخدامی کشور در سال 1301 شمسی راهکارهایی برای بازنشستگی در نظر گرفته شد این راهکارها مبتنی بر 3 اصل قرار داشت که می‌توان گفت این اصول پایه و اساس تشکیل تامین اجتماعی در
کارگر
کارفرما در دوره آزمایشی می تواند به صورت یک طرفه قرارداد کار کارگر را فسخ نماید اما در غیر از مورد ذکر شده کارفرما حق فسخ قرارداد به صورت یک طرفه را ندارد مگر در موارد خاص . ماده 27 قانون کار در این خ
مرخصی
1- مرخصی استحقاقی (ماده 64 قانون کار) 2- مرخصی جهت ادای حج واجب (ماده 67 قانون کار) فقط یکبار 3- مرخصی ساعتی 4- مرخصی بدون حقوق (ماده 72 قانون کار) 5- مرخصی ضروری- که مربوط به حوادث و اتفاقات خاصی
بازگشت به کار
در مواردی ممکن است بین کارگر و کارفرما به هر دلیلی اختلاف ایجاد شده و پس از طی مراحل اداری و قانونی که در موادی از قانون کار به آن اشاره شده است منجر به اخراج یا تعلیق کارگر شده و با حکم مرجع قضایی، م
بیماری
1- کارگردر ابتدای کار ، گواهی پزشکی خود را به شعبه ی تامین اجتماعی حوزه محل کار خود تحویل می دهد . 2- تائید گواهی پزشکی بر اساس مدت زمان استراحت بیمه شده توسط مراجع مربوطه .لازم به توضیح است که چنان
کارگر
  هیات عمومی دیوان عدالت اداری در رای شماره  158/90/0 اشاره به ماده 27 قانون کار و تبصره یک آن نموده و فسخ قرارداد کار توسط کارفرما را منوط به به احراز موارد مندرج در ماده فوق نموده است.بنا

مشاوره حقوقی